top of page
Untitled

Metody

"Moje ciało, moja joga"

Każdy z nas jest indywidualną jednostką, o swoich własnych doświadczeniach i potrzebach. W pełni to rozumiejąc, proponuję różne metody praktyki jogi - choć joga jest jedna. Szeroki wachlarz narzędzi pozwala na spersonalizowaną pracę skupiającą się na indywidualnych potrzebach.

YIN YOGA zwana najłagodniejszym treningiem świata, to spokojna i wyciszająca technika pracy z ciałem i umysłem. Pozycje wykonywane są statycznie, z użyciem pomocy takich jak wałki i koce. Delikatnie rozciąga i otwiera ciało. Doskonała dla osób sztywniejszych, zestresowanych oraz uprawiających sporty.

HATHA YOGA to klasyczna joga indyjska, która zakłada rozwój psychiczny i duchowy poprzez praktykę fizyczną. Ma przywrócić równowagę wewnętrzną. Poznajemy podstawowe pozycje jogi (asany) z przygotowaniem technicznym i wskazówkami bezpiecznego wykonania. Pozycje wykonywane są statycznie, choć pojawiają się też techniki rozgrzewające jak powitania słońca.

IYENGAR YOGA to metoda praktyki jogi o wysokiej precyzji wykonywania asan, z użyciem różnych pomocy (klocki,paski,krzesło). Doskonała dla osób początkujących i zaawansowanych, a także osób wymagających podejścia terapeutycznego.

VINYASA YOGA zakłada płynność ruchu połączonego z oddechem. Zajęcia są bardziej dynamiczne, a czas pozostania w pozycji krótszy. Wzmacnia ciało i wycisza umysł w przepływie. Pojawiają się tu ukłądy asan oparte o różne cykle powitań słońca. Polecana dla osób z min. podstawowym doświadczeniem w jodze.

HATHA/VINYASA czyli SLOW FLOW  to połączenie dynamicznej i statycznej pracy, dodające miękkości ruchu i uważności na oddech. Polecana na każdym poziomie zaawansowania.

JOGA REGENERACYJNA to praktyka mocno wyciszająca umysł, relaksująca ciało. Pozwala na oddanie napięć. Odpowiednia dla przemęczonych, kobiet w trakcie menstruacji, ciąży i wszystkich, którzy potrzebują chwili zatrzymania.

PRANAYAMA to techniki pracy z przepływem energii w ciele poprzez pracę z oddechem. Obserwujemy i świadomie kierujemy cyklem oddechu dla określonych efektów w ciele. Wycisza umysł i pozwala wycofać zmysły.

TECHNIKI KONCENTRACJI I MEDYTACJI zawierają zbiór różnych praktyk, takich jak intonacja mantr, wizualizacja, medytacja czakr i żywiołów.

JOGA NIDRA , czyli sen jogiczny (psychiczny) to narzędzie głębokiej relaksacji ciała i uspokojenie umysłu, by zgłębić obszary podświadomości i nieświadomości, a następnie przywrócić spokój, zdrowie i równowagę w życiu jogina.

TERAPIA JOGĄ to otoczenie opieką osób o danych potrzebach. Polega na diagnozie zaburzeń na poziomie ciała fizycznego, energetycznego oraz wzorców umysłowych i emocjonalnych, a także dysfunkcji behawioralnych, odżywiania itd. Następnie tworzone są plany praktyki obejmujące asany,pranayamy, mudry, bandhy, medytację czy joga nidrę oraz porady w zakresie zdrowego stylu życia.


RELAKSACJA / MUZYKOTERAPIA ORGANICZNA to sesja relaksu przy dźwiękach mis tybetańskich, wibracji gongu oraz kojących dzwonkach i innych instrumentach archaicznych. Istnieje możliwość masażu misami, docierając do organów i czakr.

Metody: O nas
bottom of page